Konudaki İlk Resmi Öne Çıkan Görsel Yapma

 21 Mayıs 2015 Wordpress  2 Yorum 

WordPress nimetlerinden faydalanmaya devam edelim. Temaların birçoğu artık thumbnail özelliği ile gelmekte. Fakat eski sisteme alıştıysanız ve yazılarınıza tek tek el ile öne çıkan görsel belirliyemiyorsanız yazınızın içerisinde on adette resim olsa ne fayda.

Eğer temanız hiç öne çıkan görsel özelliğini desteklemiyorsa lütfen functions.php dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyip ilk olarak temaya öne çıkarılmış görsel özelliğini ekleyelim.

Yukarıdaki kodu temasında bu özelliği desteklemeyen arkadaşlar için veriyorum eğer yazı eklerken sağ kısımda aşağıdaki resimdeki gibi bir alan yoksa ilk olarak sizde yukarıdaki kodu functions.php dosyanıza eklemelisiniz.

onecikarilmisgorsel_ss

Öne çıkarılmış Görsel özelliği verdikten sonra artık bunu otomatikleştiren kod öbeğini eklemeye geldi sıra.Görselin olmadığını belirten resimler yüzünden yazılarınızı sürekli güncellemek zorunda kalıyorsanız artık gerisini wordpress halletsin. Siz düzenli şekilde yazınızı ayarlayın ve en az yazıda bir resim olmak koşulu ile WordPress o resimi öne çıkan görsel haline getirsin. Aşağıdaki kodu functions.php dosyamıza ekliyoruz

Temanız öne çıkan görseli destekliyorsa bu kod sayesinde konudaki ilk resimi öne çıkan görsel yapabilirsiniz eğer desteklemiyorsa index.php ve archive.php dosyanızda <?php the_content(); ?> kodunu bulun. Bu kodu silerek yerine <?php the_excerpt(); ?> bu kodu ekleyin.Buradaki değişiklik ile anasayfada eklediğiniz konuların ilk satırında bulunan resimlerin gözükmesinin önüne geçeceğiz ve thumbnail olarak belirlediğimiz resimlerin gözükmesini sağlamak için de bir aşağıdaki kodu değişiklik yaptığımız kodun hemen üzerine ekleyeceğiz.

Yukarıdaki koduda ekledikten sonra artık sorunsuz şekilde öne çıkarılmış görsel özelliğini otomatik bir şekilde kullanmaya başlayabiliriz. Önceki yazılarınızın da thumbnaili otomatik olarak görünmeye başlayacaktır.

131 Gösterim
,,,,

Bu yazı için 2 Yorum Yapılmış

  1. Alparslan dedi ki:

    Hocam yardim ederseniz cok memnun olurum.Bana internetten copy pasteyle wordpress yazimin basina ekledigim resmi thumbnail olmasini istiyorum.Nasil yaparim?

    • SSerseri dedi ki:

      Merhabalar Rss üzerinden mi çekiyorsunuz ? Resimler sunucunuza yükleniyor mu ? bu konuda bilgi verirseniz yardımcı olayım..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 - 2017
"İnsanın en hayırlısı İnsanlığa faydalı olandır." Hadis'i Şerif
Altyapı: Wordpress Tema: YBS V1.0 Beta
Sitemiz internette aranılan birçok soruya cevap vermek amacıyla kurulmuştur.