Facebook Online Nakliyat Simülasyonu

 6 Kasım 2014 Oyunlar  Yorum Yok 

Birçok arkadaş gibi bende ara sıra Facebook üzerinden online oyunlara bir göz atıyorum. Son günlerde arada girip oynadığım Terminal isimli Nakliyat simülasyonunu blogumda konu edeceğim bugün. Oynadığım onca simülasyon oyunlarına nazaran mantığı gayet sağlam olan oyunda pek tabi tarayıcı tabanlı olduğu için ayrıntısı ne kadar fazla olursa olsun sonuçta hiçbir aktivite yapmamanız sizi sıkabilir.

sserseri_terminal_oyunu_facebook

Yok ben sıkılmam derseniz de tam size göre. Oyundan bahsetmek gerekirse başlangıçta bir şehir belirleyip o şehirde Araba deposu kuruyorsunuz. Ayrıca Araba üretiminde kullanabileceğiniz Malzemelerin fabrikalarınıda kurmanız gerekmekte. Başlangıçta Görevler bölümünde aktif olan görevler ile ilk etapta şehir-kasaba arası yolcu ve yük taşımacılığını gerçekleştirmeniz gerekiyor.

İstenilen kişi kadar taşımalısınız. Eğer tek aracınız varsa ve 10 adet yolcu taşıyabiliyorsanız birkaç sefer atmanız gerekecek. Bu arada Fabrikaları oyunun başlangıç parasıyla kurarak hızlı bir üretim ve filoya sahip olabilirsiniz. Fabrikalarda ürünleri üretebilmek için belirli hammaddelere ihtiyacınız olacak. Bu hammaddeleri de yine oyunda bulunan hammaddeler sekmesinden temin edebilirsiniz. Ayrıca ürettiğiniz araçları satabilir veya kullanabilirsiniz. Seviyeniz 3 olduğunda yeni bir şehir daha ekleyebilirsiniz. Seviye üçten sonra şehirler arası nakliyata imkan sağlanmaktadır.

Örneğin başlangıç şehriniz Trabzon ve ikinci Şehiride Adanayı seçtiniz Trabzon-Adana arası seferlere başlayabiliyorsunuz. Sefere bir araç gönderdiğinizde Seferlerim bölümüne göz atıp aracın durumunu görebilirsiniz. Ayrıca Araç deponuzda sürekli olarak yakıt bulundurmayı da ihmal etmemelisiniz.Taşıdığınız yolcular ve ürünler size itibar puanı kazandırır. Kazandığınız itibar puanlarını teknoloji geliştirmek için kullanabilirsiniz. Teknolojileri geliştirerek firmanızı diğer firmalardan daha hızlı bir hale getirebilir ve Radar sistemi ile aracınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca Yolcular sekmesine tıklayarak bölgelere yeni duraklar kiralayarak daha fazla yolcunun taşınmasına olacaklı hale gelebilirsiniz.

https://apps.facebook.com/terminal_oyun/

Not : Daha ayrıntılı ve Avrupa haritasında birçok şehire yük ve kargo taşımacılığı yapabileceğiniz Euro Truck Simulator 2 ‘yi bilgisayarınıza kurarak oynayabilirsiniz.

 

 

107 Gösterim
,,,,,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 - 2017
"İnsanın en hayırlısı İnsanlığa faydalı olandır." Hadis'i Şerif
Altyapı: Wordpress Tema: YBS V1.0 Beta
Sitemiz internette aranılan birçok soruya cevap vermek amacıyla kurulmuştur.