9 Nisan – April 9th – 2015 Yapımı 2.Dünya Savaşı Filmi

 14 Ekim 2016 Filmler  Yorum Yok 

Yıldırım harekatı, Hitler‘in savaşın ilk yıllarında daha modernizasyonunu tamamlayamamış Avrupa ülkelerinde kısa sürelerde Fetihler gerçekleştirmesine el veren en önemli strateji. Tanklar ve Zırhlı personel taşıyıcılar ile desteklenen piyade güçleri Avrupa’nın birçok başkentine sadece günler sonra girmeyi başarıyordu.

9nisan1940filmi-kapakDoğu Avrupa’nın İskandinavya ülkelerinden biri Danimarka. Nazilerin 8 Nisan 1940 Gecesi Danimarka sınırını geçip Danimarkayı ilhak etmesini konu alan yine Danimarka yapımı 2. Dünya savaşı filmidir. Filmin yönetmenliğini Roni Ezra yapmıştır. Danimarka dilinde çekilen filmin başrollerinde ise Pilou Asbæk, Lars Mikkelsen, Gustav Dyekjær Giese gibi isimler yer almaktadır.

Film, 8 Nisan gecesi gönüllü birliklerden oluşan bir Bisikletli müfrezenin Nazi tank ve zırhlı araçlarına karşı koymaya çalışmasını konu alıyor. Filmin sonunda belgesel niteliğinde savaşta ve o müfrezede yer alan birkaç kişinin savaş hakkındaki yorumları ise asıl konuyu gözler önüne seriyor.

Nazilerin savaşta kullandığı teknoloji ile yarışamayacak kadar geri olan bir ordunun aslında nasıl bertaraf edildiğini yansıtıyor. Danimarka’nın başkenti Kopengah 9 Nisan 1940 tarihinde Nazilere teslim olmuştur.

Filmin Fragmanı :


Film genel olarak savaş sahneleri içeren izlenesi bir film. Fakat IMDB puanı 10 üzerinden sadece 6.6.

70 Gösterim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 - 2017
"İnsanın en hayırlısı İnsanlığa faydalı olandır." Hadis'i Şerif
Altyapı: Wordpress Tema: YBS V1.0 Beta
Sitemiz internette aranılan birçok soruya cevap vermek amacıyla kurulmuştur.